Skip to Content

Skalbimo priemonės: kur kas sudėtingiau, nei Jūs manote!

Skalbimo priemonės: kur kas sudėtingiau, nei Jūs manote!

Skalbimo priemonių sudėtis yra sudėtinga, nes tai gaminys, turintis atlikti daug funkcijų: nepriekaištingai šalinti dėmes iš įvairių audinių (medvilnės, vilnos, sintetinio pluošto...), tausoti audinius, minkštinti vandenį, suteikti skalbiniams gaivų kvapą ir tuo pat metu tausoti aplinką. Dėl to gaminant skalbimo priemones reikalingi išsamūs tyrimai.

Kokie yra pagrindiniai skalbimo priemonės ingredientai?

Svarbiausios skalbimo priemonių sudėtinės medžiagos yra paviršinio aktyvumo medžiagos, vandenį minkštinančios medžiagos, nuo pakartotinio užteršimo saugančios medžiagos, enzimai ir balikliai.

Paviršinio aktyvumo medžiagos yra svarbiausios,

nes jos padeda sušlapinti audinius ir pašalinti jame susikaupusias nešvarumų daleles. Jos ypač veiksmingai šalina riebalus, virsdamos micelėmis ir šitaip apsaugodamos audinius nuo pakartotinio užteršimo.

Enzimai

Enzimai skirti maisto dėmių, pavyzdžiui, kakavos, kiaušinio trynio ir pan., šalinimui. Jie suskaido dėmių molekules į mažytes dalelytes, dėl to šios greičiau ištirpsta vandenyje. Skirtingos enzimų rūšys (amilazė, proteazė, lipazė ir kt.) padeda pašalinti skirtingas dėmes.

Balikliai

Natrio perkarbonatas - tai baliklis, kuris oksiduoja ir pašalina, pavyzdžiui, kavos, arbatos ir sulčių dėmes.

Vandens minkštikliai

saugo skalbinius nuo kalkių nuosėdų. Tai svarbu, antraip kalcis suformuotų ant skalbinių pilką sluoksnį.

Audinių minkštikliai

naudojami paskutinio skalbinių skalavimo ciklo metu tam, kad juos suminkštintų ir sumažintų elektrostatinį krūvį. Daugelio gaminių sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų, suteikiančių drabužiams ir patalynei malonų aromatą. Minkštikliai suminkština drabužius, dėl to juos dėvėti tampa maloniau - tai ypač svarbu jautrią odą turintiems žmonėms ar vaikams. Vis dėlto gaminį reikėtų rinktis atsargiai.