Skip to Content

DUK

Ką reiškia dozavimo lentelės simboliai? Kas iš viso yra dozavimo lentelė?

Ant kiekvienos „Persil“ pakuotės esančioje dozavimo lentelėje pateikiama informacija apie tai, kaip dozuoti priemonę, atsižvelgiant į skalbinius.

Dozės dydis priklauso nuo skalbinių nešvarumo laipsnio (parodyta stulpeliuose) ir regiono vandens kietumo (parodyta eilutėse). Visų „Persil“ gaminių dozavimo rekomendacijos yra skirtos 4,5 kg talpos skalbyklėms.

Iš kur man žinoti, kokia dožė tinkama?

Iš kur man žinoti, kiek priemonės turėčiau naudoti?

Kiekvienoje „Persil“ pakuotėje yra konkreti dozavimo rekomendacija. Optimalus ploviklio kiekis priklauso nuo skalbinių kiekio, nešvarumų laipsnio ir vandens kietumo. Jeigu skalbiniai labai nešvarūs ir būtina pirminio skalbimo funkcija, rinkitės mažiausią rekomenduojamą dozę.

Tik tinkamai dozuodami skalbiklį galite padėti tausoti aplinką, taupyti pinigus ir išvengti nuosėdų sankaupų skalbyklėje ir audiniuose.

Kas gali man suteikti informacijos apie vandens kietumą mano gyvenvietėje?

Jei nežinote, kokio kietumo vanduo tiekiamas Jūsų rajone, galite kreiptis į savo vandens tiekimo įmonę. Mūsų patarimas: savo vandens tiekėjo kontaktinę informaciją rasite sąskaitoje už vandenį arba internete. 

Ką reiškia vandens kietumas?

Vandens kietumas rodo ištirpusių kalkių kiekį litre vandens, ir yra matuojamas kalcio karbonato (CaCO3) milimoliais. Vandens kietumas Vokietijoje paprastai matuojamas Vokietijos laipsniais (1º dH atitinka maždaug 0,19 milimolio CaCO3 viename litre vandens).

Tai svarbu, norint teisingai nustatyti reikiamą skalbiklio kiekį pagal instrukcijas ant pakuotės.

Ką reiškia lentelėje nurodyti nešvarumo laipsniai?

Lengvai sutepti:

Nėra jokių matomų nešvarumų ar dėmių *. Kai kuriuose drabužiuose juntamas kūno kvapas. Pavyzdžiui: lengvi vasaros ir sportiniai drabužiai (dėvėti tik kelias valandas), marškinėliai, marškiniai, palaidinės (dėvėti ne daugiau kaip 1 dieną), svečių patalynė ir rankšluosčiai (naudoti 1 dieną).

Vidutiniškai nešvarūs:

Matomi nešvarumai ir (arba) kelios šviesios dėmės *. Pavyzdžiui: marškinėliai, marškiniai, palaidinės (parsigėrę prakaitu ar dėvėti kelis kartus), apatiniai drabužiai (dėvėti 1 dieną), rankšluosčiai, patalynė (naudota ne ilgiau kaip 1 savaitę), užuolaidos be nikotino dėmių (naudotos ne ilgiau kaip 6 mėnesius).

Labai nešvarūs:

Aiškiai matomi nešvarumai ir (arba) dėmės *. Pavyzdžiui: staltiesėlės ir virtuviniai rankšluosčiai, lininės servetėlės, kūdikių seilinukai, vaikų ir futbolo drabužiai (ištepti žole ir purvu), teniso drabužiai (ištepti moliu), darbiniai drabužiai (pavyzdžiui, metalo darbininkų, kepėjų ir mėsininkų drabužiai, kuriuos galima skalbti namuose)

Ypatingai nešvarūs:

Daug pridžiūvusių nešvarumų ir (arba) dėmių *, aiškiai matomų ir greičiausiai įsisenėjusių; drabužiai su įsigėrusiais nemaloniais kvapais.

Pavyzdžiui: aukščiau minėti nešvarumai ant staltiesių, lininių servetėlių, arbatos rankšluosčių ir virtuvinių rankšluosčių, valymo šluostės, šluotos, kūdikių kombinezonai, vaikų, sportiniai ir futbolo drabužiai (smarkiai sutepti purvu, dirva ir žole), darbiniai drabužiai.

* Būdingos dėmės

Pašalinamos: arbata, kava, raudonas vynas, vaisiai, daržovės
Sudėtyje yra baltymų / angliavandenių: Kraujas, kiaušiniai, pienas, krakmolai
Sudėtyje yra riebalų / aliejaus: lipidai, kepimo aliejai / riebalai, padažai, nafta, vaškai
Pigmentai: suodžiai, dirvožemis, smėlis

Kodėl rekomenduojamas priemonės kiekis priklauso nuo vandens kietumo?

Skalbiniai, naudojant pernelyg mažą, vandens kietumo rajone neatitinkantį skalbiklio kiekį, laikui bėgant ne tik įgaus pilkšvą atspalvį, bet ir praras kitas savybes:

  • pamažu darysis vis sunkesni;
  • įgaus nemalonų kvapą;
  • dėl kalkių sankaupų vis labiau sunkės ir sugers vis mažiau vandens;
  • Greičiau susidėvės.

Deja, didelio kalkių nuosėdų sluoksnio pašalinti neįmanoma! Todėl jeigu Jums svarbu, kad Jūsų skalbyklė ir skalbiniai tarnautų ilgiau, turėtumėte naudoti tinkamą skalbiklio kiekį. „Mažiau“ šiuo atveju nėra „daugiau“, ir toks požiūris gali brangiai atsieiti.  „Persil“ (kaip ir kitų „Henkel“ skalbiklių) sudėtyje esanti vandenį minkštinanti medžiaga padeda išvengti aukščiau minėtų neigiamų padarinių. Reikiamą skalbiklio kiekį lengvai sužinosite dozavimo lentelėje ant produkto pakuotės. Jei nežinote savo vandens kietumo, kreipkitės į vietinę vandens tiekimo įmonę.

Kaip efektyviai skalbti labai nešvarius ir tik vos suteptus skalbinius kartu?

Labai nešvarius skalbinius reikėtų skalbti atskirai nuo lengvai suteptų. Labai nešvariems skalbiniams reikia daugiau skalbiklio ir aukštesnės skalbimo temperatūros, tuo tarpu lengvai nešvarius skalbinius galima skalbti su mažu skalbiklio kiekiu ir jau 20 ° C temperatūroje. 

Kodėl nereikia papildomai naudoti vandens minkštiklio?

Jei laikomasi dozavimo rekomendacijų, kartu su naujausiais skalbikliais „Persil“ vandens minkštiklių naudoti nereikia.

Visi „Persil“ gaminiai saugo nuo kalkių kaupimosi, todėl papildomai vandens minkštiklio naudoti nebereikia.

Kaip skalbiant galima padėti tausoti aplinką?

Tvarus skalbimas reiškia teisingą skalbimą! Tai yra, teisingą skalbinių rūšiavimą, tinkamą dėmių apdorojimą, tinkamą skalbinių sudėjimą į skalbyklę, tinkamą skalbiklio dozę (pagal skalbinių nešvarumo laipsnį ir vandens kietumą) ir tinkamos skalbimo programos pasirinkimą.

Kada reikia naudoti skalbinių minkštiklį?

Naudojant skalbinių minkštiklį, pavyzdžiui, „Silan“, Jūsų skalbiniai tampa ypač minkšti, maloniai kvepia, ne taip elektrinasi, be to, minkštikliai padeda apsaugoti Jūsų drabužius. Skalbiniai, išskalbti su audinių minkštikliu, greičiau išdžiūsta tiek padžiauti, tiek džiovyklėje, juos lengviau lyginti, jie būna švelnesni odai, nes audinys nebūna šiurkštus. 

Kiek laiko skalbimo priemonės galioja?

Skalbimo ir valymo priemonių galiojimas negali baigtis, priešingai nei, pavyzdžiui, maisto produktų, kur jis yra griežtai reglamentuojamas. Laikomi sausoje, vėsioje vietoje, mūsų skalbikliai ir valymo priemonės galioja daugelį metų. Tačiau skystų skalbiklių ir valiklių nereikėtų laikyti labai žemoje temperatūroje, t.y., saugoti juos nuo užšalimo.

Gamybos kodas ant mūsų gaminių nesuteiks Jums, kaip vartotojui, jokios informacijos apie gaminio amžių, nes tai užšifruotas kodas. Ar skalbiklis vis dar tinkamas naudojimui, Jums pasakys jo išvaizda, kvapas ir konsistencija. Pavyzdžiui, jeigu skalbimo milteliai dėžutėje sušokę į vieną guzą, reiškia, kad jie sugėrė iš aplinkos daug drėgmės. Jų nebeišeis tinkamai dozuoti, jie sunkiai tirps vandenyje, todėl jų vartoti nebegalima.

Jei senesnis skalbiklis, kaip aprašytas aukščiau, vis dar atrodo įprastai ir gali būti dozuojamas bei lengvai tirpsta, nedvejodami jį naudokite. Tačiau tokiu atveju rekomenduojame pasirinkti dozę kaip labai nešvariems skalbiniams, nes tam tikrų ingredientai, pavyzdžiui, balikliai ir fermentai, laikui bėgant tampa nebe tokie veksmingi. Jei gaminio išvaizda ir konsistencija nebėra tokia, kokia turėtų būti, reiki jį atitinkamai utilizuoti.

Kaip skalbti džinsus?

Jūsų džinsai ilgiau išliks gražūs ir ant jų nesusidarys negražios, baltos juostelės (jie neišbluks), jei vieno skalbimo metu į skalbyklę dėsite tik tris poras džinsų ir prieš skalbiant juos išversite.

Pasirinkite mažą gręžimo greitį ir plaukite „Persil Color“ geliu, nustatę gležnų skalbinių skalbimo programą. Po skalbimo džinsus iš karto išpurtykite ir pakabinkite, kad išdžiūtų.

Kaip skalbti slidinėjimo drabužius?

Slidinėjimo kostiumus ir apatinius drabužius geriausia skalbti „Persil Color“ geliu. Atsižvelgdami į rekomendacijas ant drabužių priežiūros etikečių, pasirinkite gležniems skalbiniams skirtą ar lengvos priežiūros skalbimo programą ir dozuokite skalbiklį pagal Jūsų vietinį vandens kietumą, kaip skalbdami labai nešvarius skalbinius.

Visus nešvarumus ant rankogalių, taip pat tamsius dryžius nuo slidžių, prieš skalbimą reikėtų suvilgyti dėmių valikliu „Vanish”. Visas neaiškias maisto dėmes galite pašalinsite, jeigu iš anksto jas apdorosite universaliu dėmių valikliu „Sil”. Abiem atvejais palikite gaminį veikti (daugiausia 10 minučių), tik neleiskite jam išdžiūti, tada nedelsdami drabužį išskalbkite.

Kuo skalbimo gelis „Persil Color“ spalvų gelis skiriasi nuo kitų švelnių skalbiklių spalvotiems drabužiams?

Abi skalbimo priemonių rūšys iš esmės skirtos spalvotiems audiniams. Skalbimo gelis „Persil Color“ labiausiai tinka vidutiniškai ir labai nešvariems audiniams, kuriuos galima skalbti spalvotiems drabužiams skirta skalbimo programa, 4,5 kg ar didesnės talpos skalbyklėse. Šiuo ypač veiksmingu skalbikliu net ir skalbdami žemos temperatūros vandyje, pašalinsite net ir sunkiai įveikiamas riebalų dėmes. Jas, savaime aišku, galima ir iš anksto apdoroti.

Švelnūs spalvotų skalbinių skalbikliai (pvz., „Perwoll Color“) yra specialios paskirties skalbikliai, skirti gležniems audiniams. Jiems svarbiausia yra priežiūra ir švelnus skalbimas. Dėl šios priežasties skalbiant gležniems skalbiniams skirta ar lengvos priežiūros skalbimo programa,  rekomenduojama maksimali 2,5 kg apkrova.

Ar reikia naudoti pirminio skalbimo funkciją?

Paprastai ne. Išimtis - ypač nešvarūs drabužiai, pavyzdžiui, darbiniai, lauko sportiniai, sodo ar ūkio darbiniai drabužiai. 

Kokį ploviklį galiu naudoti baltiems, spalvotiems ir švelniems skalbiniams, ir kokį - šilkui ar vilnai?

Baltiems skalbiniams 60° C

  • Milteliai „Persil Universal”
  • Gelis „Persil Sensitive”

Spalvotiems skalbiniams 60° C

  • Milteliai „Persil Color”
  • Gelis „Persil Sensitive”

Gležniems skalbiniams 40° C

  • Gelis „Persil Sensitive”
  • Šilkui / Vilnai
  • Gelis „Persil Sensitive”
  • Klasikinis „Perwoll”

Kaip skalbti užuolaidas?

Baltas užuolaidas skalbkite užuolaidų skalbikliu, saugančiu nuo papilkėjimo, nustatę gležniems skalbiniams skirtą skalbimo programą. Atkreipkite dėmesį į gamintojo priežiūros etiketę, parinkite skalbiklio dozę pagal skalbinių nešvarumo laipsnį ir vandens kietumą. Apkrova turėtų būti ne didesnė nei 2,5 kg, o gręžimo greitis mažas.

Ilgai nepalikite išskalbtų skalbinių krepšyje - taip nesusidarys nereikalingos raukšlės. Spalvotoms užuolaidoms rekomenduojame naudoti „Perwoll Color“. Jis padės išsaugoti pastelinių ir ryškių spalvų intensyvumą net ir po daugybės plovimų.

Dar šis tas:

Šiek tiek minkštiklio paskutiniam skalavimui, pavyzdžiui, migdolų aromato „Silan Sensitive“, ne tik suteks Jūsų užuolaidoms malonų aromatą, bet ir neleis joms pernelyg greitai vėl susipurvinti, kadangi pasižymi antistatinu poveikiu.

Kaip apsaugoti skalbinius nuo nusidažymo?

Nauji audiniai gali dažyti. Jei nesate tikri, ar audinys dažo, geriausia naujus drabužius skalbti atskirai, ne aukštesnės kaip 40° C temperatūros vandenyje. Be to, spalvoti skalbiniai turėtų būti rūšiuojami. Šviesių ir tamsių spalvų audinius reikėtų skalbti atskirai, t.y., kartu skalbti tik panašių spalvų drabužius.

Ką daryti, jei po skalbimo ant skalbinių atsiranda tamsių, debesis primenančių dėmių?

Tokios dėmės dažnai atsiranda dėl vadinamųjų polikvatų, kurių, be kita ko, yra ir daugelyje plaukų priežiūros priemonių. Jie gali nusėsti ant audinio paviršiaus ir stipriai prisitvirtinti prie pluošto. Dėl šios savybės jie pritraukia nešvarumus, atsilaisvinančius nuo skalbinių skalbimo ciklo metu.

Jeigu skalbiklio naudojama per mažai, tokios dėmės dar labiau išryškės, nes tos vietos pritrauks dar daugiau nešvarumų. Dėl minėtų polikvatų savybių, tokias dėmes pašalinti labai sunku, jeigu iš viso įmanoma.

Pamėginkite:

Kiekvienu atveju drabužius keletą valandų pamirkykite. Priklausomai nuo audinio spalvos naudokite, pavyzdžiui, „Persil Universal“ arba „Persil Color“, dozuodami priemonę kaip labai nešvariems skalbiniams. Galiausiai drabužius išskalbkite skalbyklėje, naudodami didelį kiekį aukščiau minėto skalbiklio (atkreipkite dėmesį į vandens kietumą), aukščiausios leistinos ant drabužio etiketės nurodytos temperatūros vandenyje.

Ką daryti su gelsvomis dėmėmis, kurių nepavyksta pašalinti iš pirmo karto?

Tokiose dėmėse dažnai būna pigmentų, pavyzdžiui, kavos, arbatos, vaisių, daržovių, prieskonių, padažų ir kt., kurių nepavyksta visiškai pašalinti, drabužius vienąsyk išsskalbus. Jei skalbiklio buvo per mažai, šios sunkiai įveikiamos gelsvos ar oranžinės dėmės lieka audinyje ir jį išskalbus.

Taip pat būna, kad išskalbus dėmių nebematyti, bet laikui bėgant dėl sąveikos su deguonimi,  pavyzdžiui, audinius laikant spintoje, jos vėl išryškėja. Šių tipų dėmių pigmentus galima pašalinti „Persil Universal" priemone (dozuoti, kaip nurodyta labai nešvariems skalbiniams), kartu naudojant baliklio poveikį stiprinančias daugiafunkces dėmių šalinimo druskas, jei tą daryti leidžia priežiūros etiketė ir drabužio spalva.

Norint pašalinti ypač tamsias arba senas dėmes, paprastai reikia mirkyti drabužį putose su balikliu per naktį. „Persil“ patarimuose dėmių klausimais rasite daugiau informacijos.

Reikia daugiau patarimų? Skaitykite „Persil” patarimus dėmių išėmimo klausimais

Raudonojo vyno dėmės ant Jūsų skalbinių? Norėtumėte pašalinti sunkiai įveikiamas riebalų dėmes? O gal Jums reikia pagalbos šalinant kraujo dėmes?

„Persil“ patarėjas dėmių šalinimo klausimais patars Jums, kaip išplauti įvairiausias dėmes iš įvairių audinių ir medžiagų!

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis skalbiklį jautriai odai?

Renkantis jautriai odai skirtus skalbiklius, būtina įsitikinti, kad ploviklis yra ypač tausojantis odą. Dėl šios priežasties „Persil Sensitive“ buvo išbandytas ir patikrintas kaip odą tausojantis ir tinkamas alergiškiems žmonėms Europos alergijos tyrimų fondo centro (ECARF). Tiek mūsų gelyje, tiek milteliuose yra specialiai sukurtų jautriai odai ir alergiškiems žmonėms tinkamų kvapiklių, nėra dažiklių.

Ar alergiški žmonės gali naudoti tik bekvapius skalbiklius?

Ne, daugelis alergiškų žmonių gali naudoti ir aromatizuotus skalbiklius, sukurtus specialiai alergiškiems žmonėms. Alergiški žmonės, netoleruojantys tokių skalbiklių, turėtų rinktis bekvapes priemones.

Be to, pagal ES reglamentą, tam tikri kvapai, kurie gali sukelti alergiją, būna nurodyti ant skalbiklio nugarėlės esančioje etiketėje. Tai padeda vartotojams, minėtoms medžiagoms alergiškiems žmonėms, pasirinkti tinkamą produktą.

Ar alergiški žmonės gali naudoti tik skalbiklius be konservantų?


Taip nėra. Norėtume paaiškinti, kodėl mūsų skystame ploviklyje yra konservantų. Nors kietuose plovikliuose ir valymo priemonėse, pavyzdžiui, „Persil Sensitive“ milteliuose, negali būti konservantų dėl jų cheminės sudėties, skystuose plovikliuose ir valymo priemonėse gali prireikti papildomo konservanto, kad būtų užtikrintas produkto konsistecijos stabilumas. Dėl šios priežasties mes dedame konservantų į „Persil Sensitive“ gelį, kad apsaugotume produktą bei jo vartotoją nuo mikroorganizmų, pavyzdžiui, bakterijų, mielių ar pelėsio grybelių.

Europos alergijos tyrimų fondo ECARF sertifikatas „Persil Sensitive“ yra sertifikuotas Europos alergijos tyrimų centro (ECARF) kaip tinkamas alergiškiems žmonėms skalbiklis. Dėl konservanto metilizotiazolinono naudojimo, šis ECARF antspaudas reiškia, kad naudojama tik labai nedidelė jo dozė, nesiekianti leidžiamo ribinio kiekio, sukeliančio nepageidaujamas reakcijas, vertės. Daugiau informacijos pateikiama ECARF svetainėje. Be to, ECARF, siekdamas užtikrinti, kad konservantai būtų visiškai išskalaujami skalbiant skalbinius skalbyklėje, atliko bandymą. Šio bandymo metu įprastas skalbinių kiekis skalbyklės būgne buvo skalbiamas, naudojant rekomenduojamą skalbimo priemonės kiekį:

https://www.ecarf.org/en/keine-reiz-waesche/

Taigi išskalbti skalbiniai sukelti alerginės reakcijos negali.

Abiejų rūšių konservantai, esantys gelio „Persil Sensitive“ sudėtyje, nurodyti at gaminio nugarėlės esančioje etiketėje pagal ES direktyvas. Minėtus konservantus privaloma nurodyti, kad ir kokia jų koncentracija. Tai padeda vartotojams, turintiems alergiją šioms medžiagoms, išsirinkti tinkamą gaminį.

Ar naudojant „Persil“, reikia papildomai naudoti priemonę, saugančią nuo kalkių nuosėdų?

Ne, kaip ir visuose „Persil“ gaminiuose, „Persil Sensitive“ jau yra nuo kalkių nuosėdų saugančių medžiagų, kurios veikia tiek minkštame, tiek kietame vandenyje.

Ar galima „Persil Sensitive“ naudoti žemos temeratūros vandenyje ir taip taupyti energiją?

Taip, „Persil Sensitive“ veikia jau 20° C temperatūroje.

Ar alergiški žmonės turėtų naudoti mažiau skalbiklio, nei rekomenduojama ant „Persil Sensitive“ pakuotės?

Ne, „Persil Sensitive“ visada reikia dozuoti, atsižvelgiant į vandens kietumą ir skalbinių nešvarumo laipsnį.

Ar spalvotus drabužius galima skalbti ir su „Persil Sensitive“?

Spalvotiems drabužiams rekomenduojame naudoti skalbimo gelį „Persil Sensitive“.

Ar „Persil Sensitive“ galima įsigyti tik specializuotose parduotuvėse?

Ne, „Persil Sensitive“ galima įsigyti daugelyje prekybos vietų, pavyzdžiui, maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse ir prekybos centruose.

Kokį ploviklį turėtų naudoti žmonės, turintys jautrią odą, alergiški ar turintys neurodermitą?

Tai labai individualu, todėl neįmanoma pateikti bendro atsakymo. Vartotojai informaciją apie sudedamąsias dalis gali rasti ant gaminio pakuotės nugarėlės esančioje etiketėje, pavyzdžiui, kokių kvapų ar konservantų yra skalbiklio sudėtyje. Tai padeda minėtoms medžiagoms alergiškiems žmonėms pasirinkti tinkamą produktą.

„Persil Sensitive“ buvo išbandytas ir patikrintas kaip odai palankus ir tinkamas alergiškiems žmonėms  Europos alergijos tyrimų fondo centro (ECARF). Tiek mūsų gelyje, tiek milteliuose yra specialių alergiškiems žmonėms tinkamų kvapiklių, juose nėra dažiklių.

Kaip skalbti kūdikių ar vaikiškus drabužius?

Išrūšiuokite skalbinius į baltus, šviesius ir tamsius. Baltus skalbinius skalbkite atskirai. Naudokite skalbimo gelį „Persil Sensitive“ ir nustatykite karštą / spalvotiems skalbiniams skirtą skalbimo programą. Skalbiklį dozuokite pagal skalbinių nešvarumo laipsnį.

Kokie audiniai labiausiai tinka jautriai odai?

Drabužiai,  besiliečiantys su jautria oda, turėtų būti pagaminti iš grynos, neapdorotos medvilnės arba šilko, kurie turėtų būti kiek įmanoma mažiau dažyti. Vilna ir sintetiniai pluoštai gali dirginti odą, todėl jų naudoti nerekomenduojama.

Ar, prieš naudojant kūdikių drabužius pirmą kartą, juos reikia išskalbti?

Taip, kūdikių drabužius prieš pirmąjį dėvėjimą reikia išskalbti aukščiausios leistinos temperatūros vandenyje, kad būtų pašalintos audinyje galimai esančios cheminės medžiagos. 

Ar kūdikių drabužėlius reikia skalbti atskirai?

Ne, kūdikių drabužėlius galite skalbti kartu su kitais skalbiniais - skalbkite juos aukščiausios ant etikečių nurodytos leistinos temperatūros vandenyje.

Ar skalbiant kūdikių drabužėlius, galima naudoti skalbinių minkštiklį?

Taip. Audinių minkštikliai išlygina audinio paviršių, ne tik padaro jį minkštesnį, bet ir padeda išvengti odos sudirginimo. Jautriai odai skirti audinių minkštikliai, pavyzdžiui, „Silan Sensitive“, ypač tinka kūdikiams ir alergiškiems žmonėms.

Kur galiu pamatyti „Persil Sensitive“ sudėtį?