Skip to Content

Ar galėtų mano naudojami gaminiai sukelti alerginę reakciją?

Ar galėtų mano naudojami gaminiai sukelti alerginę reakciją?

Mūsų odos pH nėra neutralus. Chemijoje pH verte nusakomas  tirpalo rūgštingumas ar šarmingumas. Kuo mažesnis pH, tuo rūgštesnė terpė. Neutralus pH yra 7, o odos (normalioje būsenoje apie 5,5) yra lengvai rūgštinis. Tačiau tradicinių muilų, kurie dažnai būna riebalų rūgščių druskų pagrindu, pH yra aukštesnis, todėl jie gali padidinti ir odos pH ir ją sudirginti, ji gali tapti jautresnė. Žinoma, tas pats pasakytina ir apie skalbimo priemones, drabužiams liečiantis su oda, kadangi jų pagrindinis ingredientas yra paviršinio aktyvumo medžiagos.

Skalbimo priemonių likučiai

Nors Jūs to nematote, ant skalbinių gali likti skalbimo priemonių likučių. Taip nutinka, pavyzdžiui, juos nepakankamai gerai išskalaujant. Naujausi tyrimai rodo, kad tokios reakcijos dažniausiai kyla dėl gamybos metu naudojamų priemonių ir audinių impregnavimo priemonių likučių. Dėl to prieš užsivelkant drabužius pirmą kartą, rekomenduojama juos išskalbti.

Kokie yra odos reakcijos į skalbimo priemonę požymiai?

Vietinis uždegimas: oda gali parausti, išsausėti, kartais gali atsirasti deginimo ar tempimo pojūtis. Be to, reakcija juntama toje vietoje, kur oda tiesiogiai lietėsi su skalbimo priemone (pavyzdžiui, skalbiant rankomis). Ypač skalbimas rankomis kai kuriems jautrią odą turintiems žmonėms sukelia odos sudirginimą.

Ką turėtumėte daryti, jeigu įtariate, kad skalbimo priemonė dirgina Jūsų odą?

Pirmiausia turėtumėte pakeisti naudojamą gaminį jautriai odai tinkama skalbimo priemone. Jeigu reakcijos nebepasireiškia, problema išspręsta. Tačiau dėl sudirgusios odos ne visais atvejais būna kalta skalbimo priemonė. Jeigu turite abejonių, kreipkitės į dermatologą.