Skip to Content

Kaip man apsaugoti savo odą?

Kaip man apsaugoti savo odą?

1. Užtikrinkite pakankamą jos drėkinimą
Pakankamas kūno drėkinimas yra labai svarbus ir tinkamam odos drėgmės lygiui išsaugoti. Per dieną reikėtų išgerti ne mažiau 1,5 l vandens.

2. Valgykite gerus riebalus
Sausoje odoje trūksta lipidų, todėl ji nėra pakankamai drėkinama natūraliai ir nėra tinkamai apsaugota. Riebalų suvartojimas yra labai svarbus tam, kad oda greitai atsinaujintų ir kad išvengtume jos sudirginimo bei niežėjimo. Į savo vargiaraštį būtinai turėtumėte įtraukti pakankamai gerųjų - sveikų riebalų, pavyzdžiui lašišos, sardinės, skumbrės arba silkės.

3. Venkite neigiamų veiksnių
Venkite cigarečių dūmų, perteklinio alkoholio vartojimo, saulės spindulių, oro taršos - nuo viso to susidaro laisvieji radikalai. Nuo jų apsisaugosite, valgydami maisto produktus, kuriuose yra antioksidantų. Pavyzdžiui, gervuoges, avietes, braškes, runkelius, artišokus, šparagus, brokolius, geltonąsias paprikas, raudonuosius kopūstus, baltas pupeles ir t.t.

4. Ne trinkite, o šluostykite
Po dušo ar vonios nusausinkite odą minkštu rankšluosčiu, šiurkščiai netrinkite, ypač veido - užuot energingai trynę, verčiau švelniai tapšnokite. Kartą per mėnesį pasilepinkite šveitikliu. Šitaip pašalinsite negyvą odą, kuri dėl kurio oda praranda spindesį. Jau patys judesiai stimuliuoja kraujotaką, oda tampa elastingesnė.

5. Atsipalaiduokite
Neigiamas stresas tikrai nėra geras kompanionas. Jis daro įtaką ir mūsų odai, ją silpnina ir išryškina neigiamas jos savybes: sausa oda nuo streso dar labiau išsausėja. Kovai su visu tuo atraskite savo ginklą: sportą, hobį, atsipalaidavimą arba - kodėl gi ne - gerą masažą su eteriniais aliejais.