Skip to Content

Jautri oda ir DUK

Kas yra jautri oda?

Jautri oda lengviau sudirgsta ir pasireiškia uždegimas, pasireiškiantis paraudimu, bėrimu, spuogais, niežuliu. Jautrią odą turintys žmonės turi būti atsargūs, pirkdami gaminius, ypač prausiklius ir skalbimo priemones - dažniausius odos dirgiklius. Jautrią odą dažniausiai turi maži vaikai, asmenys, turintys polinkį į alergijas, ir pagyvenę žmonės. Ar oda jautri, ar ne, jai vis tiek reikalinga pakankama apsauga ir priežiūra.

Kuo ypatingos jautriai odai skirtos skalbimo priemonės?

Sensitive kategorijos Persil ir Silan gaminiai buvo patvirtinti dermatologų ir patikrinti kaip odą tausojantys ir alergiškai odai tinkami gaminiai ECARF - Europos alergijos tyrimų fondo centro. Mūsų Persil skystųjų skalbiklių ir skalbimo miltelių bei Silan skalbinių minkštiklių sudėtyje yra specialiai alergiškai odai sukurti aromatai; nėra dažiklių.

Ar alergiški žmonės gali naudoti tik bekvapes skalbimo priemones?

Ne, daugelis tokių žmonių gali naudoti ir aromatizuotas skalbimo priemones, skirtas būtent tokiems žmonėms. Visgi alergiški asmenys, kurie tokių skalbimo priemonių netoleruoja, turėtų rinktis visiškai bekvapes skalbimo priemones. Be to, pagal ES reglamentas tam tikros kvapiosios medžiagos, dažniausiai siejamos su alerginėmis reakcijomis, būna nurodytos ant skalbimo priemonių  pakuotės nugarėlės etiketės. Tai padeda pirkėjams, žinantiems, kad yra alergiški šioms medžiagoms, išsirinkti tinkamą gaminį.

Ar alergiški žmonės gali naudoti tik skalbimo priemones be konservantų?

Nebūtinai. Norėtume paaiškinti, kodėl mūsų skystų skalbimo priemonių sudėtyje yra konservantų. Nors kietose skalbimo priemonėse jokių konservantų negali būti dėl cheminės sudėties, skystuose plovikliuose, siekiant išsaugoti jų sudėtį nepakitusią, gali būti reikalingas papildomas konservantas. Dėl šios priežasties, siekiant apsaugoti gaminį, į Persil Sensitive gelio sudėtį mes dedame konservanto. Persil Sensitive buvo patvirtintas ECARF, Europos alergijos tyrimų fondo centro, kaip alergiškiems žmonėms tinkamas gaminys. Dėl konservanto metilizotiazolinono naudojimo ECARF antspaudas reiškia, kad naudojama tik labai maža šios medžiagos dozė, mažesnė už ribinį kiekį, dėl kurio atsiranda nepageidaujamų reakcijų.

Kokios medžiagos labiausiai tinka alergiškiems žmonėms?

Drabužiai, kurie liečiasi su jautria oda, turėtų būti pagaminti iš grynos, neapdorotos medvilnės arba šilko, kiek įmanoma mažiau dažytų audinių. Vilna ir sintetiniai pluoštai gali dirginti odą, todėl nėra rekomenduojami.

Ar alergiški žmonės turėtų naudoti mažiau skalbimo priemonės, nei rekomenduojama ant Persil Sensitive pakuotės?

Ne, Persil Sensitive visuomet reikėtų dozuoti pagal rekomendacijas ant pakuotės nugarėlės, atsižvelgiant į vandens kietumą ir skalbinių nešvarumo lygį.

Ar Persil Sensitive galima įsigyti tik kai kuriose parduotuvėse?

Ne, Persil Sensitive galima įsigyti daugelyje parduotuvių ir prekybos centrų.

Kaip skalbti kūdikių ir vaikų drabužius?

Išrūšiuokite skalbinius į baltus, šviesius ir tamsius. Baltus skalbinius skalbkite atskirai. Skalbimui naudokite Persil Sensitive gelį, miltelius ar Duo-Caps kapsules ir papildomai naudokite Silan Sensitive drabužių minkštinimui. Dozuodami skalbimo priemonę, atsižvelkite į skalbinių nešvarumo lygį.

Ar reikia kūdikių drabužėlius išskalbti, prieš pirmą kartą juos užvelkant?

Taip, kūdikių drabužėlius, prieš pirmą kartą juos užvelkant, reikėtų išskalbti aukščiausios leistinos temperatūros vandenyje, kad iš audinio būtų pašalintos visos cheminės medžiagos.

Ar kūdikio drabužėlius būtina skalbti atskirai?

Ne, kūdikio drabužėlius galima skalbti su kitais skalbiniais, aukščiausios ant drabužių etikečių nurodytos temperatūros vandenyje.

Ar galima kūdikių drabužėliams naudoti skalbinių minkštiklį?

Taip. Skalbinių minkštiklis glotnina audinio paviršių, ne tik jį sušvelnindamas, bet ir apsaugodamas odą nuo sudirginimo. Jautriai odai skirti skalbinių minkštikliai, pavyzdžiui, Silan Sensitive, yra ypač tinkami kūdikiams ir alergiškiems žmonėms.