Skip to Content

Dažniausios kūdikių odos problemos

Dažniausios kūdikių odos problemos

Kūdikio odelė yra plona, gležna ir nebrandi, todėl daug greičiau sudirgsta, dėl to ją išberia, ji parausta ir sausėja. Tai Jūsų kūdikiui labai nemalonu, netgi skausminga. Pažvelkite į dažniausiai pasitaikančių kūdikių odos problemų sąrašą.

Atopinis dermatitas yra paveldimas ir gali atsirasti jau po 3 mėnesių, dažniausiai ant veido, kartais ant kelių ir rankų linkių. Oda būna raudona ir sausa, pleiskanoja ir niežti. Tokios medžiagos kaip muilas ir vilna, o taip pat maisto alergenai ar žiedadulkės, gali pabloginti egzemą, ir jos gydymui reikia tinkamų vaistų.

Seborėja yra bėrimas, kuris paprastai atsiranda ant galvos odos (kur ji vadinama lopšio kepure), o sunkiais atvejais - ant kaklo, pažastų ar sauskelnių srityje. Dažniausiai pasitaiko kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus. Gali būti storas, geltonas ar plutos pavidalo luobas. Gali būti nemalonus, bet niežulio dažniausiai nebūna.

Vystyklų bėrimas - tai bėrimas, dažniausiai atsirandantis kūdikio odos raukšlėse, ypač sauskelnių srityje. Paprastai jis pasireiškia apkūnesniems kūdikiams iki 6 mėnesių. Raudonos spalvos, skausmingas bėrimas, kuris atrodo dar prasčiau odos klostėse. Kartais Jūsų kūdikis gali to nepastebėti, o kartais jis gali būti skausmingas - tai priklauso nuo to, kiek oda trinama bėrimo paveiktoje vietoje.

Prakaitinė - perkaitimo bėrimas, kuris atsiranda ant veido, kaklo, nugaros bei apatinės kūno dalies. Beria smulkiais rausvais mazgeliais - papulėmis.

Kontaktinis dermatitas - tai odos reakcija į kažką, prie ko Jūsų kūdikis lietėsi.