Persil Persil-Premium

Pasinerkite į „Persil“ istoriją.

Nuo 1907 m.

1907 m. - „Persil“, pirmoji Vokietijoje savaiminio veikimo skalbimo priemonė.

1907 m. „Henkel“ chemikams pavyko išrasti visiškai naują skalbinių skalbimo būdą. Jie panaudojo natrio silikatą ir natrio perboratą, kurie virinant skalbinius išskiria mažus deguonies burbuliukus. Šiuo būdu skalbiniai išbalinami nepažeidžiant audinio ir be kvapo – priešingai nei naudojant chlorą. Maža to, namų šeimininkės „išvaduojamos“ nuo daug laiko atimančio darbo – skalbinių nebereikia trinti, sukti ir šveisti. Taip atsirado pirmoji savaiminio veikimo skalbimo priemonė „Persil“. 1907 m. birželio 6 d. Diuseldorfo laikraštyje patalpinamas pirmasis reklaminis skelbimas. Tada „Persil“ mažmeninėje prekyboje pasirodo supakuotas į rankų darbo ir rankomis užpildytas plonas kartonines dėžutes, įvyniotas į margą popierių.

1922 m. - reklaminę „Persil“ kampaniją pradeda Baltoji dama.

Kas gi jos nežino – dama baltais drabužiais, kairėje rankoje laikanti „Persil“ pakelį? Ji kilusi iš Berlyno – buvo sukurta žinomo karikatūristo Kurto Heiligenstaedto studijoje. 1922 m. jo paprašoma sukurti „Persil“ plakatą. Tačiau Weisse Dame (Baltoji dama) nėra jo vaizduotės kūrinys – tai aštuoniolikmetė menininko draugė. Mados namuose Aleksandro aikštėje Heiligenstaedtas nuperka baltą suknelę ir paragina pozuoti su plačiakrašte skrybėle ant galvos ir miltelių pakeliu rankoje. Nuo tol šis kūrinys ima puikuotis visur: emaliuotuose ženkluose, plakatuose, ant frontonų ir gatvių laikrodžių. Kinta Weisse Dame moterų tipai ir mados, bet ji daugelį dešimtmečių išlieka pagrindinis „Persil“ reklaminis personažas.

1950 m. - karas baigėsi, „Persil“ sugrįžta.

Regis visi jo laukia: vos tik pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, „Persil“ pasirodo parduotuvėse, jis tuojau pat išparduodamas – jo nuperkama net 75 procentai. Daugeliui „Persil“ reiškia grįžimą prie įprasto gyvenimo, prie taikos. „Persil“ vėl atkeliauja iš Diuseldorfo“, – skelbiama didžiuliame plakate virš Reino tilto. Šio gaminio pavadinimą vėl skelbia neoniniai ženklai, gairelės ir plakatai.  Skalbimo priemonės sudėtis pakeista labai nedaug: dėl pridėtų vizualiai balinančių medžiagų skalbiniai tampa dar tyresnio baltumo.

1959 m. - „Persil 59“ – geriausia iš visų „Persil“ priemonių.

Pirmoji Vokietijoje sintetinė stipriai veikianti skalbimo priemonė taip pat sukuriama „Henkel“. Ji pavadinama „Persil 59“ – tais metais ji pristatoma. Sintetinės anijoninės paviršinio aktyvumo medžiagos, putojimą stiprinanti medžiaga ir gaivus kvapas – tai naujos sudedamosios dalys geriausiame iš „Persil“. Bent jau taip žadama reklamoje, kuri plačiai pateikiama vartotojams per spaudos, radijo ir televizijos kampaniją. Pirmą kartą šio prekių ženklo išvaizda rūpinasi profesionalų reklamos įmonė. Pasikeitė ne tik „Persil“ sudėtis, akivaizdžiai pakito ir pakuotė.

1970 m. - „Persil 70“ – aiškiai „Mūsų geriausiasis“.

1970 m. nepaprastai sėkmingai vykdoma reklaminė akcija „Mūsų geriausiasis“. Nuo tada „Persil“ kitaip ir neįsivaizduojame – tik su raudonu kaspinu, nuolat puošiančiu geriausiąjį „Persil“. Kai „Persil 70“ pasirodo parduotuvėse kitokio dizaino pakuotėse, jo jau galima įsigyti ne tik Vokietijoje, bet ir kone visoje Europoje.

1973 m. - „Persil“. Žinote, ką turite.

Atsiradus šiam naujam „Persil“, gaminio pavadinimas ant pakuotės jau rašomas be metų. Tačiau prekių ženkle atsiranda dar ilgai vartotojus lydėsiantis šūkis: „Persil“. Žinote, ką turite.

1986 m. - „Persil“ be fosfatų – pažanga saugant gamtą.

Devintajame dešimtmetyje aplinkosaugos tema tampa dar aktualesnė. „Henkel“ bendrovėje tai jau sena tradicija: dar šeštojo dešimtmečio pradžioje imamasi priemonių tyrinėti biologinį paviršinio aktyvumo medžiagų skaidumą. 1966 m. pradedamas fosfatų pakaitalų paieškos projektas. Juk ir paviršinio aktyvumo medžiagos, šalinančios iš skalbinių nešvarumus, ir fosfatai, minkštinantys vandenį, užteršia vandenis. Pavyksta sukurti vis labiau biologiškai skaidžias aktyviąsias medžiagas. Mokslininkai net išranda fosfatus keičiančią medžiagą – „Zeolith A“ („Sasil“®). Patentas registruojamas 1973 m.

1987 m. - skystasis „Persil“ – tai miltelių pakaitalas.

„Henkel“ vėl išplečia „Persil“ asortimentą ir šįkart pristato produktą, kuris visiškai pakeičia jau esamą skalbimo priemonių rinkos nišą, – skystąjį „Persil“.

1998 m. - „Persil Tabs“ – skalbyklei skirtos tabletės.

Stebuklingasis žodis „patogu“: ką daryti, kad vartotojai galėtų skalbti kuo paprasčiau ir patogiau? „Henkel“ ir čia rado sprendimą – universali tablečių pavidalo skalbimo priemonė. „Persil Tabs“ pagamintos iš labai koncentruotų dviem etapais atskiriamų veikliųjų medžiagų, kurios aiškiai atpažįstamos iš melsvos ir baltos pusių. Tereikia į dozavimo stalčiuką įdėti jau paruoštą kiekį ir galima skalbti.

1999 m. - „Persil Sensitive“: žmonėms, kurių jautri oda.

Žmonėms, kurių jautri oda arba kuriuos vargina alergija, „Henkel“ kartu su Vokietijos alergijos ir astmos sąjunga (vok. Deutscher Allergie- und Asthmabund e.V.) specialiai sukūrė produktą, kuris ne tik, kaip paprastai, gerai išskalbia, bet ir yra labai gerai toleruojamas odos, – „Persil Sensitive“.

2003 m. - „Persil Color“ – stipresnis net vos 40 °C temperatūroje.

Tais metais „Persil“ sukuria naują „Persil Color“, kuris vos 40 °C temperatūroje akivaizdžiai geriau pašalina sunkiai pašalinamas dėmes, bet nekenkia skalbinių pluoštui, negadina formos ir spalvos.

2006 m. - „Persil“, dvelkiantis „Silan“.

Giliai į pluoštą įsiskverbusi „Persil“ švara maloniai dvelkia „Silan“ ir džiugina minkštumu – ypatingas gerovės pojūtis, kurį teikia švarūs ir gaiviai kvepiantys drabužiai. Naujasis „Persil“, dvelkiantis „Silan“, vainikuoja geriausių Vokietijos skalbimo priemonių liniją ir suteikia naują švaros, minkštumo ir gaivos pojūtį.

2007 m. - „Persil“ sukanka 100.

„Persil“ švenčia 100 metų sukaktį ir pasirodo rinkoje naujo, šiuolaikiško dizaino ir geresnės sudėties.

2008 m. - „Persil GOLD“ – veiksmingas net šaltame vandenyje.

„Persil Gold“ atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, kokius tik galima kelti skalbimo priemonei. Jis švariausiai išskalbia ir išsaugo ryškias drabužių spalvas net ir labai žemoje temperatūroje, nes veiksmingai veikia šaltame vandenyje. Taip sutaupoma energijos, taigi tausojama ir aplinka.

2009 m. - nedidelis, stiprus, nepaprastai našus.

Birželį „Persil“ pristato naują ypač koncentruotą „ActicPower“. „ActicPower“ galima rinktis „Universal“ ir „Color“ versijų; išskalbti vos 15 °C temperatūros vandenyje, skalbiniai švyti spalvomis ir švara. Patogaus 750 ml butelio pakanka tokiam pat kiekiui, kaip ir naudojant anksčiau sukurtus gelius, nes „ActicPower“ labai koncentruotas – įpylus mažiau nei pusę kamštelio išskalbiama kaip paprastai.

2010 m. - higieniška švara vos nuo 15 °C!

Nuo 2010 m. galima džiaugtis visokeriopa higieniška švara skalbiant vos 15 °C temperatūros vandenyje. Tuo rūpinasi „Persil Hygiene Spüler“. Taip yra dėl to, kad ši priemonė pašalina 99,99 % bakterijų ir mikrobų* skalbiant vos 15 °C vandenyje, bet nedirgina odos, neblukina spalvų ir negadina audinių. „Hygiene Spüler“ tinka visoms skalbimo programoms ir visų rūšių audiniams. Saugiai naudokite biocidus. Prieš naudodami, kas kartą perskaitykite etiketę ir produkto informaciją.

* Šalina tam tikras bakterijas, grybelius ir virusus, kaip antai gripo.

2011 m. - tik švarūs skalbiniai gali iš tiesų švytėti.

Todėl nuo 2011 m. vasario pateikiame naujos švytinčios švaros „Persil“. Jis pašalina net mažiausias kalkių ir purvo daleles, ir skalbiniai vėl švyti. Audiniai ne tik ilgiau išlieka gražūs, jie švyti kaip pirmą dieną. Dabar spindi ir naujo dizaino, nepapratai spalvingos etiketės.

2011 m. - „Persil Black Gel“: paryškėja net juoda.

Ypatingas ilgai išliekantis juodumas – naujoviškas „Persil Black Gel“ gelis ypač gerai apsaugo tamsius ir juodus audinius. Jie neišblunka net išskalbus keliskart, taigi ilgiau išsaugo spalvą. Galėsite ilgai džiaugtis nuostabia juoda mėgstamų drabužių spalva.

2012 m. - tiesiog idealu: „Persil Mega Caps“.

Su „Persil Mega Caps“ „Henkel“ žengia dar vieną svarbų žingsnį naujoviškų skalbimo priemonių tyrimų ir plėtros srityje. Pirmą kartą siūloma galimybė iš anksto paruoštą skalbimo priemonės kiekį dėti tiesiai į būgną. Skalbimo ciklo metu nedidelės pagalvėlės visiškai ištirpsta ir puikiai išskalbia.