Persil Persil-Premium

DUK

Dozavimas

Ką reiškia dozavimo lentelėje pateikiami ženklai? Kas yra dozavimo lentelė?

Ant kiekvienos „Persil“ pakuotės yra dozavimo lentelė, kurioje nurodytas reikiamas priemonės kiekis skalbiamiems drabužiams.

Reikiamas skalbimo priemonės kiekis priklauso nuo skalbinių nešvarumo lygio (parodyta stulpeliuose) ir vietovės vandens kietumo (parodyta eilutėse). Visų „Persil“ produktų dozavimo rekomendacijos pateikiamos 4,54 kg (10 lb) skalbinių kiekiui.

Kaip žinoti, koks priemonės kiekis tinkamas?

Ant kiekvienos „Persil“ pakuotės pateikiama konkreti dozavimo rekomendacija. Optimalus skalbimo priemonės kiekis priklauso nuo skalbinių kiekio skalbyklėje, jų nešvarumo lygio ir vandens kietumo. Jei skalbiniai labai nešvarūs ir reikėtų mirkyti, rinkitės mažiausią rekomenduojamą skalbimo priemonės kiekį.

Tik naudodami tinkamą skalbimo priemonės kiekį padėsite tausoti aplinką, sutaupysite pinigų, o mašinoje ir audinyje nesusidarys apnašų.

Kas gali suteikti informacijos apie vandens kietumą mano vietovėje?

Jei nežinote, koks jūsų vietovėje yra vandens kietumo lygis, pasiteiraukite savo vandens tiekimo įmonėje. Patariame. Vandens tiekėjo kontaktinę informaciją rasite komunalinių paslaugų sąskaitoje už vandenį arba internete.

Kas yra vandens kietumas?

Vandens kietumu nusakomas viename litre ištirpusių vandens kalkių kiekis, matuojamas kalcio karbonato (CaCO3) milimoliais. Pavyzdžiui, Vokietijoje, vandens kietumas paprastai matuojamas vokiškais laipsniais (1º dH atitinka maždaug 0,19 milimolio CaCO3 litre vandens).

Tai svarbu norint nustatyti, kokį kiekį skalbimo priemonės turite imti pagal instrukcijas, pateikiamas ant pakuotės.

Ką reiškia dozavimo lentelėje nurodyti nešvarumo lygiai?

Šiek tiek nešvarūs
Nėra matomų nešvarumų arba dėmių*. Į kai kuriuos drabužius gali būti įsigėręs kūno kvapas.

Pavyzdžiai: Lengvi vasariniai ir sportiniai drabužiai (dėvėti tik kelias valandas), marškinėliai, marškiniai, palaidinės (dėvėti iki 1 dienos), svečių patalynė ir rankšluosčiai (naudoti 1 dieną).

Įprastai nešvarūs
Matomi nešvarumai ir (arba) kelios nedidelės dėmės*.

Pavyzdžiai: Marškinėliai, marškiniai, palaidinės (permirkę prakaitu arba dėvėti kelis kartus), apatiniai (dėvėti 1 dieną), rankšluosčiai, patalynė (dėvėti iki 1 savaitės), užuolaidos be nikotino dėmių (naudotos iki 6 mėnesių)

Labai nešvarūs
Aiškiai matomi nešvarumai ir (arba) dėmės*.

Pavyzdžiai: Rankšluostėliai ir virtuviniai rankų rankšluosčiai, lininės servetėlės, seilinukai, vaikų ir futbolo apranga (ištepti žole ir purvu), teniso drabužiai (ištepti moliu), darbo drabužiai (pavyzdžiui, kalvio, kepėjo ir mėsininko drabužiai, kuriuos galima skalbti namuose)

Ypač nešvarūs
Daug įsisenėjusio purvo ir (arba) dėmių*, aiškiai matomų ir galbūt senų, drabužiai, prisigėrę stipraus nemalonaus kvapo.

Pavyzdžiai: pirmiau minėti nešvarūs stalo aptiesalai, lininės servetėlės ir virtuviniai rankų rankšluosčiai, pašluostės, grindų šluostai, seilinukai, vaikų, sportinė ir futbolo apranga (labai ištepti purvu, žemėmis ir žole), darbo drabužiai.

* Tipinės dėmės

Pašalinama: arbata, kava, raudonasis vynas, vaisiai, daržovės

Sudėtyje yra baltymų / angliavandenių: kraujas, kiaušiniai, pienas, krakmolas

Sudėtyje yra riebalų / aliejaus: lipidai, kepimo aliejus / riebalai, padažai, nafta, vaškai

Pigmentai: suodžiai, žemė, smėlis

Kodėl rekomenduojamas skalbimo priemonės kiekis priklauso nuo vandens kietumo?

Skalbiniai, skalbiami naudojant per mažą pagal vietovės vandens kietumą skalbimo priemonės kiekį, ne tik per laiką papilkės, bet ir praras kitas savybes:

  • Palaipsniui taps kietesni
  • Atsiras nemalonus kvapas
  • Susidarius kalkių apnašoms pasunkės ir sugers mažiau drėgmės
  • Jie greičiau susidėvės

Deja, didelių kalkių apnašų pašalinti negalima! Taigi, jei jums svarbu, kad skalbyklė ir audiniai būtų ilgaamžiai, būtinai naudokite pakankamai skalbimo priemonės. Šiuo atveju „mažiau“ nėra „daugiau“ ir gali labai brangiai atsieiti. „Persil“ priemonėse (taip pat kitose „Henkel“ skalbimo priemonėse) esantis vandenį minkštinantis komponentas saugo nuo pirmiau minėtų neigiamų pasekmių. Reikiamą skalbimo priemonės kiekį lengvai rasite dozavimo lentelėje ant produkto pakuotės. Jei nežinote, koks vandens kietumo lygis, pasiteiraukite savo vandens tiekimo įmonėje.

Ar verta kartu skalbti labai nešvarius ir šiek tiek nešvarius skalbinius?

Labai nešvarių ir šiek tiek nešvarių skalbinių nereikėtų skalbti kartu. Labai nešvariems skalbiniams reikia daugiau skalbimo priemonės ir aukštesnės vandens temperatūros, o šiek tiek nešvarius skalbinius galima išskalbti naudojant nedidelį skalbimo priemonės kiekį ir vos 20 ºC temperatūros vandenį.

Kodėl nereikia naudoti papildomo vandens minkštiklio?

Jei laikomasi skalbimo priemonės kiekio rekomendacijų, su „Persil“ skalbimo priemonėmis naudoti vandens minkštiklių nereikia.

Visi „Persil“ produktai sukurti taip, kad apsaugotų nuo kalkių apnašų. Todėl papildomai naudoti vandens minkštiklio nereikia.

Kaip galiu padėti saugoti aplinką skalbdamas skalbinius?

Tvarus skalbimas yra tinkamas skalbimas! Tai ir taisyklingas skalbinių rūšiavimas, tinkamas dėmių šalinimas, tinkamas skalbyklės pakrovimas, tinkamo skalbimo priemonės kiekio parinkimas (pagal nešvarumo lygį ir vandens kietumą) bei tinkamo skalbyklės ciklo parinkimas.

Kodėl verta naudoti audinių minkštiklį?

Audinių minkštikliai, kaip antai „Silan“, skalbinius suminkština, suteikia jiems malonų kvapą, mažina elektrinimąsi, o audiniai geriau apsaugomi. Su skalbinių minkštikliu išskalbti skalbiniai greičiau išdžiūva džiovinami ant virvės arba džiovyklėje, juos lengviau lyginti ir jie malonesni odai, nes audinys tiek netrina.

Kurį laiką skalbimo priemonė bus tinkama?

Skalbimo ir valymo priemonės galiojimo laiko neturi, priešingai nei maisto produktai, kuriems taikomas teisės aktų reikalavimas. Laikomos vėsioje, sausoje vietoje, mūsų skalbimo ir valymo priemonės bus tinkamos naudoti daugelį metų. Tačiau skystieji skalbikliai ir valymo priemonės neturėtų būti laikomi labai žemoje temperatūroje, t. y. neturėtų užšalti.

Ant mūsų produktų nurodomas gamybos kodas jums, kaip klientui, nesuteiks jokios informacijos apie produkto amžių – tai šifruotas kodas. Nustatyti, ar skalbimo priemonė dar tinkama naudoti, galite pagal jos išvaizdą, kvapą ir konsistenciją. Pavyzdžiui, jei skalbimo milteliai dėžutėje sulipę į vieną kietą luitą, vadinasi, iš aplinkos oro yra absorbavę daug drėgmės. Jų nebegalima tiksliai dozuoti arba ištirpinti vandenyje, todėl nebereikėtų naudoti.

Jei senesnė skalbimo priemonė, kaip aprašytoji pirmiau, dar atrodo įprastai ir ją galima lengvai dozuoti ir ištirpinti, galite nedvejodami ją naudoti. Tačiau patartume rinktis tokį kiekį, kuris numatytas labai nešvariems skalbiniams, nes tam tikros sudedamosios dalys, kaip antai balinamosios medžiagos ir fermentai, per laiką gali pasidaryti nebe tokie veiksmingi. Jei produkto išvaizda ir konsistencija netinkama, tokį produktą tinkamai pašalinkite.

Kaip skalbti džinsus?

Džinsai ilgiau išliks gražūs, be negražių baltų juostų (pablukimų), jei vienu kartu dėsite į mašiną tik tris poras džinsų, prieš tai išverstų į išvirkščią pusę.

Pasirinkite nedidelį gręžimo greitį ir skalbkite su „Persil Color Gel“ geliu, nustatę gležnų skalbinių ciklą. Išskalbtus džinsus iš karto išpurtykite ir pakabinkite išdžiūti.

Kaip skalbti slidinėjimo drabužius?

Slidinėjimo kostiumą ir apatinius geriausia skalbti „Persil Color Gel“ geliu. Pagal rekomendaciją, nurodytą drabužio priežiūros etiketėje, pasirinkite gležnų arba lengvai prižiūrimų skalbinių skalbimo ciklą ir imkite skalbimo priemonės, kiek reikia pagal vietovės vandens kietumo lygį, kaip skalbdami labai nešvarius skalbinius.

Kuo „Persil Color Gel“ gelis skiriasi nuo kitų švelniai veikiančių spalvotų skalbinių skalbimo priemonių?

Abiejų rūšių skalbimo priemonės daugiausia skirtos spalvotiems audiniams. „Persil Color Gel“ gelis puikiai tinka įprastai nešvariems ir labai nešvariems audiniams, kuriuos galima skalbti spalvotų skalbinių ciklu prikrovus 4,54 kg (10 lb) ar daugiau. Sunkiai pašalinamas riebalų dėmes galima išvalyti labai veiksminga skalbimo priemone esant net žemai temperatūrai. Be to, dėmes galima tiesiogiai apdoroti iš anksto.

Kita vertus, švelnios spalvotų skalbinių skalbimo priemonės (pvz., „Perwoll Color“) specialiai skirtos gležniems spalvotiems audiniams.  Svarbiausia – audinių priežiūra ir švelnus valymas. Todėl labai patartina skalbti ne daugiau kaip 2,49 kg (5,5 lb) skalbinių gležnų arba lengvai prižiūrimų skalbinių ciklais.

Ar būtina mirkyti?

Paprastai nebūtina. Išimtys: labai nešvarūs audiniai, pvz., darbo, lauko sporto, daržo ir ūkio darbų drabužiai.

Kokią skalbimo priemonę galiu naudoti baltiems, spalvotiems ir gležniems, taip pat šilkiniams arba vilnoniams skalbiniams?

Balti skalbiniai, 60 °C

„Persil Power Gel” gelis
„Persil Frehness by Silan Gel” gelis

Spalvoti skalbiniai, 60 °C

„Persil Color Gel” gelis
„Persil Lavender Color Gel” gelis
„Persil Sensitive Gel” gelis

Gležni skalbiniai, 40 °C

„Persil Sensitive Gel” gelis

Kaip skalbti užuolaidas?

Užuolaidas skelbkite užuolaidų skalbimo priemone, saugančia nuo papilkėjimo, pasirinkite gležnų audinių skalbimo ciklą. Turėkite omenyje tokius dalykus: atsižvelkite į gamintojo priežiūros lentelę, pagal nešvarumo lygį ir vandens kietumą pasirinkite skalbimo priemonės kiekį, dėkite į mašiną ne daugiau kaip 2,49 kg (5,5 lb) užuolaidų ir gręžkite naudodami nedideli sukimosi dažnį, kad skalbiniai pradžiūtų.

Išskalbtų užuolaidų ilgai nelaikykite skalbinių krepšyje, kad jos per daug nesusiglamžytų. Spalvotas užuolaidas rekomenduojame skalbti su „Perwoll Color“. Taip geriau pasirūpinsite, kad neišbluktų nei pastelinės, nei ryškios spalvos, net skalbdami daug kartų.

Taip pat:
Paskutinį kartą skalaudami įpilkite šiek tiek audinių minkštiklio, pavyzdžiui, „Silan Sensitive“ – jūsų užuolaidos ne tik maloniai kvepės, bet ir ne taip greitai susiteps, nes dėl antistatinio priemonės poveikio bus apsaugotos.

Ką daryti, jei skalbiniai dažo?

Nauji audiniai gali dažyti. Jei nežinote, ar audinys dažo, geriausia naują drabužį skalbti atskirai ne aukštesnės nei 40 ºC temperatūros vandenyje. Spalvotus audinius taip pat reikia išrūšiuoti, o šviesių ir tamsių spalvų drabužius skalbti atskirai, t. y. kartu skalbti panašių spalvų drabužius.

Dėmės

Ką daryti su odos kremo dėmėmis?

Apipurkškite dėmę dėmių valikliu (naudokite purškiamąjį benzeno pagrindu pagamintą valiklį), tada išskalbkite drabužį su „Persil Color Gel“ geliu.

Purkškite tiek, kiek nurodyta naudoti labai nešvariems skalbiniams pagal vietovės vandens kietumo lygį, ir nustatykite aukščiausią galimą skalbimo temperatūrą, kaip nurodyta priežiūros etiketėje. Jei dėmė sena ir anksčiau buvo valyta kitais produktais, gali prireikti procedūrą pakartoti du kartus.

Ką daryti su kremo nuo saulės dėmėmis?

Kremo nuo saulės dėmes vasarą bene sunkiausia pašalinti. Kuo aukštesnis kremo SPF lygis, tuo sunkiau pašalinti dėmę. Jei nešvarūs audiniai ilgai paliekami skalbinių krepšyje, dėmes išplauti būna dar sunkiau. Kai kada, itin sudėtingais atvejais, pašalinti dėmės visai nepavyksta.

Dėmių šalinimo patarimai:
Apipurkškite dėmes dėmių valikliu (naudokite purškiamąjį benzeno pagrindu pagamintą valiklį), kad medžiaga permirktų.

Tada skalbkite, pavyzdžiui, „Persil Universal” milteliais ir įpilkite dėmių valiklio. Nustatykite aukščiausią galimą skalbimo temperatūrą, kaip nurodyta priežiūros etiketėje, ir naudokite tiek skalbimo priemonės, kiek reikia labai nešvariems skalbiniams.

Tačiau kai kada išplovus vieną kartą dėmės nepavyksta pašalinti. Tada pakartokite pirmiau nurodytus žingsnius arba mirkykite drabužį per naktį. Tam į 11,37 l (2,5 gal) vandens reikia įpilti maždaug 85,24 ml (3 fl oz) „Persil Universal” ir 99,45 ml (3,5 fl oz) dėmių valiklio. Jei spalvos švelnios, pastelinės, reikia nuspręsti, ar svarbiau pašalinti dėmę ar išsaugoti drabužio spalvą. Jei pastelinių spalvų audiniai skalbiami skalbimo priemone, kurioje yra balinamosios medžiagos, jų spalva gali išblukti.

Ką daryti, jei ant išskalbtų skalbinių atsirado tamsios kaip debesys dėmės?

Tokios dėmės dažniausiai atsiranda dėl polikvartų, kurių, be kita ko, būna daugelyje plaukų priežiūros produktų. Jų gali susikaupti audinio paviršiuje ir smarkiai prikibti prie pluošto. Dėl šio poveikio jie gali prisitvirtinti prie nešvarumų, kurie atkimba skalbiant.

Jei naudojama per mažai skalbimo priemonės, šios dėmės bus aiškiai matomos, nes tose vietose susikaupia purvo dalelės. Dėl pirmiau aprašytų polikvartų savybių pašalinti tokias dėmes labai sunku arba visai neįmanoma.

Pamėginkite daryti taip:
Kas kartą kelias valandas pamirkykite drabužį putose. Atsižvelgdami į audinio spalvą naudokite, pavyzdžiui, „Persil Universal” arba „Persil Color” ir imkite tiek, kiek reikia labai nešvariems skalbiniams, kartu naudokite daug balinamosios priemonės. Galiausiai išskalbkite audinius mašina, naudokite didelį pirmiau minėtų produktų kiekį (atsižvelkite į vandens kietumą) ir pasirinkite aukščiausią galimą temperatūrą, kaip nurodyta priežiūros etiketėje.

Kaip pašalinti rudas dėmes, kurios susidaro nuo žiedadulkių arba syvų ir išryškėja išskalbus?

Šių dėmių spalva per laiką paryškėja veikiama ore esančio deguonies arba nepakankamai gerai išskalbus. Anksčiau buvusi vos matoma, dėmelė parusvėja.

Dėmes iš baltų arba atsparių spalvų drabužių galima pašalinti „Persil Universal“. Arba „Color” skalbimo priemonėmis („Persil Color”) ir kartu naudojant 99,45 ml (3,5 fl oz) daugiafunkcių dėmių šalinimo druskų. Skalbiklio dozatoriumi į skalbimo priemonę pridėkite daugiafunkcių dėmių šalinimo druskų. Pagal priežiūros etiketę pasirinkite aukščiausią galimą skalbimo temperatūrą.

Ant gležnų spalvotų drabužių esančias dėmes apdorokite daugiafunkciu dėmių šalinimo geliu, palikę produktą veikti dešimt minučių, tada, naudodami švelnią skalbimo priemonę (pvz., „Perwoll Color“) ir įpylę 85,24 ml (3 fl oz) daugiafunkcio dėmių šalinimo gelio, pagal priežiūros instrukcijas išskalbkite drabužį rankomis arba mašina.

Kaip iš audinių išvalyti sunkiai pašalinamą dėmę?

Jei sunkiai pašalinamų dėmių negalima pašalinti išskalbus vienąkart, geriausia prieš skalbiant kitą kartą jas apdoroti ir tada įdėti daugiau skalbimo priemonės.

Taip pat galite mirkyti drabužį per naktį vandenyje su skalbimo priemone arba pasirinkti mirkymo ciklą skalbyklėje. Paruoškite apie 9 l (2 gal) mirkymo vandens ir įpilkite maždaug 127,86 ml (4,5 fl oz) „Persil Universal" arba „Persil Color". „Persil“ patarimuose dėmių klausimais rasite daugiau informacijos.

Ką daryti su geltonomis dėmėmis, kurios nepašalinamos išskalbus vieną kartą?

Tokiose dėmėse dažnai būna pigmentų, pavyzdžiui, kavos, arbatos, vaisių, daržovių, prieskonių, padažų ir kt., kurie ne visiškai pašalinami išskalbus vieną kartą. Po skalbimo ciklo šios sunkiai įveikiamos gelsvos ar oranžinės dėmės lieka audinyje, jei skalbimo priemonės buvo per mažai.

Taip pat būna, kad išskalbus dėmių nebematyti. Jos vėl išryškėja per laiką veikiamos ore esančio deguonies, pavyzdžiui, kol audinius laikant spintoje. Šių tipų dėmių pigmentus galima pašalinti „Persil Universal" priemone (imti, kiek nurodyta labai nešvariems skalbiniams) kartu naudojant baliklio poveikį stiprinančias daugiafunkces dėmių šalinimo druskas, jei tą daryti leidžiama priežiūros etiketėje arba galima dėl drabužio spalvos.

Norint pašalinti ypač tamsias arba senas dėmes, paprastai reikia mirkyti drabužį putose su balinimo medžiaga per naktį. „Persil“ patarimuose dėmių klausimais rasite daugiau informacijos.

Daugiau patarimų? Čia rasite „Persil“ patarimų dėmių klausimais!

Raudonojo vyno dėmės ant skalbinių? Norite išvalyti sunkiai įveikiamas riebalų dėmes? O gal reikia pagalbos norint pašalinti sunkiai išvalomas kraujo dėmes?

„Persil“ patarėjo dėmių klausimais programėlė pateiks patarimų, kaip išvalyti visų rūšių dėmes iš įvairiausių audinių ir medžiagų!

Jautri oda

Kas svarbu žinoti apie skalbimo priemonę, skirtą jautriai odai?

Labai svarbu, kad skalbimo priemonės jautriai odai visiškai nedirgintų odos. Todėl „Persil Sensitive“ produktą išbandė ECARF (Europos alerginių tyrimų fondo centras) ir patikrino, ar jis nedirgina odos ir nekelia alergijos. Mūsų gelyje, milteliuose ir kapsulėse be dažiklių yra specialiai sukurtų odos nedirginančių ir alergijos nekeliančių kvapų.

Ar jautriai odai skirtomis skalbimo priemonėmis galima išskalbti skalbinius baltai?

Taip, išskalbti net odos nedirginančiomis skalbimo priemonėmis, kaip antai „Persil Sensitive“, skalbiniai būna tyro baltumo.

Ar alergijos varginami žmonės gali naudoti tik skalbimo priemones be kvapiųjų medžiagų?

Ne, daugelis alergijos varginamų žmonių gali naudoti ir skalbimo priemones su kvapiosiomis medžiagomis, kurias tokie žmonės gali toleruoti. Šių skalbimo priemonių netoleruojantys alergijos varginami žmonės turėtų rinktis produktus, kuriuose nėra jokių kvapiųjų medžiagų.

Be to, pagal ES direktyvas tam tikros kvapiosios medžiagos, kurios dažniau siejamos su alergijomis, yra nurodytos etiketėje ir skalbimo priemonės nugarėlėje. Tai padeda vartotojams, turintiems alergiją šioms medžiagoms, pasirinkti tinkamą produktą.

Ar alergijos varginami žmonės gali naudoti tik tas skalbimo priemones, kuriose nėra konservantų?

Taip nėra. Norėtume paaiškinti, kodėl mūsų skystuosiuose skalbikliuose yra konservantų. Kietosiose skalbimo priemonėse ir valymo produktuose, kaip antai „Persil Sensitive“, dėl cheminės sudėties negali būti jokių konservantų, o į skystąsias skalbimo priemones ir valymo produktus kartais būtina dėti konservantų, kad produktas nepakistų. Todėl, siekdami, kad produktas, taip pat ir vartotojas, būtų apsaugotas nuo mikroorganizmų, tokių kaip bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, į „Persil Sensitive Gel“ dedame konservantų.

ECARF (Europos alerginių tyrimų fondo centras) patvirtino, kad „Persil Sensitive“ skalbimo priemonė nekelia alergijos. Dėl konservanto metilizotiazolinono naudojimo, tai ECARF antspaudas reiškia, kad naudojama tik labai nedidelė jo dozė, nesiekianti leidžiamos ribinės kiekio, sukeliančio nepageidaujamas reakcijas, vertės. Daugiau informacijos pateikiama ECARF svetainėje. Be to, ECARF, siekdamas užtikrinti, kad konservantai būtų visiškai išskalaujami skalbiant skalbinius mašina, atliko bandymus. Per šį bandymą įprastas skalbinių kiekis skalbyklės būgne buvo skalbiamas naudojant rekomenduojamą skalbimo priemonės kiekį:

Taigi išskalbti skalbiniai sukelti alerginės reakcijos negali.

Abiejų rūšių konservantai, naudojami „Persil Sensitive Gel“ priemonėje, nurodyti etiketėje produkto nugarėlėje pagal ES direktyvas. Minėtus konservantus privaloma nurodyti, nesvarbu, kokia jų koncentracija produkte. Tai padeda vartotojams, turintiems alergiją šioms medžiagoms, pasirinkti tinkamą produktą.

Ar reikalinga papildoma apsauga nuo kalkių apnašų skalbiant su „Persil Sensitive“?

Ne, kaip ir visuose „Persil“ produktuose, „Persil Sensitive“ sudėtyje jau yra priemonių, saugančių nuo apnašų susidarymo skalbiant ir minkštame, ir kietame vandenyje.

Ar naudojant „Persil Sensitive“ galima skalbti žemos temperatūros vandenyje ir suvartoti mažiau energijos?

Taip, „Persil Sensitive“ veiksmingai skalbia net žemoje 20 ºC vandens temperatūroje.

Ar alergijos varginami žmonės turėtų naudoti mažiau skalbimo priemonės, nei rekomenduojama ant „Persil Sensitive“ pakuotės?

Ne, reikiamą „Persil Sensitive“ kiekį visada reikėtų naudoti atsižvelgiant į vandens kietumą ir skalbinių nešvarumo lygį.

Ar „Persil Sensitive“ skalbimo priemone galima skalbti ir spalvotus drabužius?

Spalvotiems drabužiams rekomenduojame „Persil Sensitive Gel“ gelį.

Ar „Persil Sensitive“ galima įsigyti tik kai kuriose parduotuvėse?

Ne, „Persil Sensitive“ galima įsigyti įvairiose parduotuvėse, kaip antai bakalėjos prekių parduotuvėse, vaistinėse ir prekybos centruose.

Kurias skalbimo priemones turėtų naudoti žmonės, turintys jautrią odą, kenčiantys nuo alergijos ar neurodermatito?

Tai priklauso nuo žmogaus, nėra visiems tinkamo patarimo. Daugiau apie sudedamąsias dalis vartotojai gali sužinoti iš produkto pakuotės nugarėlėje esančios etiketės, pavyzdžiui, kokių kvapiųjų medžiagų arba konservantų yra skalbimo priemonėje. Tai padeda vartotojams, turintiems alergiją šioms medžiagoms, pasirinkti tinkamą produktą.

ECARF (Europos alerginių tyrimų fondo centras) išmėgino „Persil Sensitive“ produktą ir patikrino, ar jis nedirgina odos ir nekelia alergijos. Mūsų gelyje ir milteliuose produkte be dažiklių yra specialiai sukurtų odos nedirginančių ir alergijos nekeliančių kvapų.

Kaip skalbti kūdikių arba vaikų drabužius?

Surūšiuokite baltų, šviesių arba tamsių spalvų skalbinius. Baltus skalbinius skalbkite atskirai. Skalbinius skalbkite naudodami aukštos temperatūros / spalvotų skalbinių ciklą „Persil Sensitive” milteliais arba „Persil Sensitive” geliu. Dozuodami skalbimo priemonę atsižvelkite į skalbinių būklę – ar jie labai nešvarūs.

Kokio pobūdžio skalbiniams tinka skirtingi „Persil Sensitive“ produktai?

„Persil Sensitive” milteliai tinka baltiems arba spalvotiems skalbiniams, o „Persil Sensitive Gel“ gelis specialiai skirtas neatsparių spalvų ir gležniems skalbiniams.

Kokios medžiagos puikiai tinka jautriai odai?

Drabužiai, kurie liečiasi prie jautrios odos, turi būti pagaminti iš grynos, neapdorotos medvilnės arba šilko, kuo mažiau apdorotų dažais. Vilnoniai ir sintetiniai audiniai gali odą dirginti, taigi jie nerekomenduojami.

Ar reikėtų išskalbti kūdikių drabužėlius prieš užvelkant pirmą kartą?

Taip, kūdikių drabužius patariame skalbti prieš pirmą dėvėjimą aukščiausios galimos temperatūros vandenyje, kad pasišalintų visos cheminės ir kenksmingos medžiagos, kurių gali būti audinyje.

Ar kūdikių drabužius reikia skalbti atskirai?

Ne, kūdikių drabužius galima dėti kartu su įprastais drabužiais ir skalbti aukščiausios etiketėje rekomenduojamos temperatūros vandenyje.

Ką daryti su ypač sunkiai pašalinamomis vaisių ir daržovių, kaip antai morkų ir špinatų, dėmėmis?

Baltus ir atsparių spalvų kūdikių drabužius skalbkite „Persil Sensitive” milteliais (pasirinkite kiekį, reikalingą ypač nešvariems skalbiniams pagal vietovės vandens kietumą) ir įpilkite 99,45 ml (3,5 fl oz) daugiafunkcių dėmių šalinimo druskų. Spalvotus vaikų drabužėlius skalbkite „Persil Sensitive Gel“ geliu. Dėmes apdorokite daugiafunkciu dėmių šalinimo geliu (palaikykite ne ilgiau kaip 10 minučių) ir įpilkite 85,24 ml (3 fl oz) skalbimo priemonės. Visada rinkitės aukščiausią galimą skalbimo temperatūrą.

Ar galima kūdikių drabužius skalbti su audinių minkštikliu?

Taip. Audinių minkštiklis išlygina audinio paviršių, todėl audinys ne tik tampa minkštesnis, bet ir nedirgina odos. Audinių minkštikliai, kaip antai „Silan Sensitive“, ypač tinka kūdikiams ir kenčiantiems nuo alergijos žmonėms.

Kur rasti „Persil Sensitive“ sudėtį?

Ar skalbiniuose lieka skalbimo priemonės likučių ir ar tai gali sukelti alergines reakcijas?

Atsakydami į šį klausimą norėtume atkreipti jūsų dėmesį į viešai pateikiamą informaciją svetainėje vokiečių kalba Forum Waschen – tai iniciatyva, kurią remia vietos institucijų specialistai, vyriausybės ministerijos, tyrimų institutai, profesinės sąjungos, skalbimo ir valymo produktų bei namų apyvokos reikmenų gamintojai, bažnyčios, aplinkosaugos organizacijos, universitetai ir vartotojų asociacijos. Brošiūroje Wäschepflege im Allergikerhaushalt (Skalbinių priežiūra alergijos varginamų žmonių namuose), kurią galima atsisiųsti vokiečių kalba spustelėjus nuorodą
http://forum-waschen.de/tl_files/content/pdf-waschen-abwaschen-reinigen/WaeschepflegeAllergikerhaushalt.pdf, nurodoma: „Jei skalbimo priemonė naudojama, kaip nurodyta, tai yra jei naudojamas tiksliai parinktas skalbimo priemonės kiekis, odos sudirginimo ir alerginių reakcijų, kurias sukelia sąlytis su vartotojo oda, rizika yra labai maža. Šiuo metu turimomis mokslo žiniomis skalbimo priemonės likučiai, galintys likti skalbiniuose net išplovus drabužius, kaip nurodyta, nedirgins odos ir nekels alerginių reakcijų. Keli tyrimai parodė, kad, pasireiškus audinių netoleravimo reakcijoms, odą sudirgino kiti veiksniai, kaip antai medžiagos paviršiaus sudėtis, paviršiaus apdorojimas arba nelaidumas vandeniui.“

Nauji GHS pavojingumo ženklai ant „Persil“ produktų

Ką reiškia naujos GHS pavojingumo piktogramos ant „Henkel Persil“ produktų?

Daugiau informacijos apie Visuotinai suderintos sistemos (GHS) pavojingumo ženklus arba piktogramas ant „Henkel Persil“ produktų pateikiama adresu http://ghs-hinweise.henkel-waschmittel.de/